شرکت  آشا آروین گیتی  همواره بر این نظر است که کلیه سازمانهای فارغ از بخش،اندازه یا ساختار،برای نیل به تحقیق اهداف و موفقیت نیاز دارند تا چهارچوب مدیریتی مناسبی را بر قرار کنند،لذا در همین راستا شرکت آشا آروین گیتی  با الهام گیری از مدل تعالی سازمانی  یک چهارچوب کاربردی را بوجود آورده است که بر پایه آن سعی می نماید به اهداف زیر دست یابد

چشم انداز

تعریف و ایجاد پروژه های جدید در زمینه طراحی  استقرار سیستم های مختلف نگهداری و تعمیرات به منظور توسعه هر چه بیشتر فعالیتهای شرکت و اراِیه خدمات فنی و تخصصی.

ارتقاء،به همگام سازی ،بهبود کیفی  نرم افزار مکانیزه و نگهداری و تعمیرات پیشیرانه شرکت به منظوره برآورد های مختلف انتظارات و نیازمندیهای مشتریان.

برگزاری دوره ها و سمینار های آموزش نگهداری و تعمیرات در سطوح کارشناسی و مدیریتی جهت افراد شاغل در کارخانجات ، واحد های صنعتی و دفاتر و سازمانهای مختلف کشور

تاریخچه

شرکت آشا آروین گیتی با بهره گیری از توان بالقوه کارشناسان مجرب و متعهد و سابقه کاری درخشان با توجـه به خلاء موجود در بخش های طراحی و پیاده‌ سازی شبکه رایانه‌ ای و اجرای یکپارچه‌ سازی سیستم‌ های مخابراتی و… همچنین استفاده از دو عامل مهم (تکنولوژِی روز، نوآوری) با مد نظر قرار دادن ارزش‌ها و باورهای حرفه‌ ای و نیز مطالعات کیفی و کمی در زمینه فعالیت‌ های یاد شده به منظور طــرح و توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در سرتاسر کشور، نگاهی نو به آینده آغاز نموده است.

پروژه‌ های در دست اجرا و یا پیاده‌سازی شده این شرکت در زمینه‌های شبکه‌های رایانه‌ای، مخابراتی، سانترال و نصب و راه‌اندازی   VOIP   (خطوط چهار رقمی و پنج رقمی SIPTRUNK  )  نصب دوربین‌های مدار بسته، ویدئو کنفرانس و در زمینه نرم‌افزار ایجاد اپلیکیشن‌-طراحی سایت و دیگر فعالیت‌های شرکت با معماری چند لایه بر پایه مفاهیم شئ‌گرا و استفاده از ابزارهای مهندسی طراحی و پیاده‌سازی شبکه‌های رایانه و مخابراتی توجه به استاندارد‌های بین‌المللی نوین و متدولوژی‌های روز، طرح‌ ریزی و ایجاد شده است و قابلیت پذیرش سیستم ‌های اختصاصی هر سازمانی را دارد.

آخرین نوآوریهای این شرکت

داخلی کردن تلفن های همراه در محیط سازمان و و بین سازمانی در یک مجموعه.

با تماس یک مشتری با شرکت در صورت تعریف ، وضعیت حساب و وضعیت کاری مشتری و…بصورت اتوماتیک بر روی صفحه مانیتور نمایش داده میشود. .

توسط مرکز تحقیقات و توسعه شرکت پشتیبانی گردیده و متناسب با بازار ایران  ICTبا توجه به فعالیت شرکت در زمینه صنعت در حال پیشرفت است . بر اساس تجربه موجود در کارکنان شرکت یکتا ارتباط ایرانیان در زمینه مدیریت نیرو برای نگهداری مشتریان خود روشی را بکارگرفته که خود دلیلی بر ادعای وجودی شرکت است و امید وار است با تلاش بیشتر کارکنان، مشتریاند و مجموعه های طرف قرارداد تجاری خود این مهم را به انجام برساند..

اپلیکیشن

ارسال پیــــــام کوتـــــــــــاه خوش آمدگویی در بـــــــــدو ورود به ســـــــــــازمان