دوربین مدار بسته

11 دلیل مهم و ضروری نصب دوربین مدار بسته

11 دلیل مهم و ضروری نصب دوربین مدار بسته

خلاصه مقاله:ما در این مقاله قصد داریم شما را با 11 دلیل مهم و ضروری نصب دوربین مدار بسته آشنا سازیم. امروزه نصب دوربین مدار بسته در هر مکانی اعم از محیط کار،خانه،بانک ها ،مغازه ها و فروشگاه ها،مدارس و… به امری ضروری تبدیل شده است. ما شما را با ضروری ترین  دلایل نصب دوربین مدار بسته آشنا میکنیم پس با ما همراه باشید.

 

چرا به دوربین مدار بسته  نیاز داریم؟

 

دوربین‌های مداربسته معمولاً برای نظارت بر اماکن داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسته به شرایط محیط انواع مختلفی دارند. این دوربین‌ها می‌توانند دوربین‌های ویدئویی یا دوربین‌های دیجیتال باشند.

امروزه بیش از پیش استفاده از دوربین‌های مداربسته اهمیت فراوانی پیدا‌ کرده است و ضروری ترین وسیله ی موجود در هر مکانی شده است ؛ مهم ترین دلیل  استفاده از سیستم‌های نظارت تصویری و دوربین‌های مداربسته برقراری امنیت و آرامش در خانه و یا محل کار است.

 

ضرورت استفاده از دوربین های مدار بسته

 

ضرورت  نصب دوربین مداربسته موارد بسیاری است اما، چند دلیل مهمی را که سبب می شود شما در محل کار یا خانه دوربین مدار بسته نصب کنید، را در اینجا به شما توضیح می دهیم. دوربین مداربسته می‌تواند مزایای زیادی برای صاحبان و ساکنین ساختمان و شرکت‌های بزرگ و کوچک داشته باشد. برقراری امنیت مسئله ای است که این روزها دغدغه ی افراد بسیاری شده است. دوربین مداربسته می‌تواند مثل یک چشم بیدار 7 روز هفته و 24 ساعت بدون خستگی و توقف این خواسته را برای افراد مختلف تامین کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با کارشناسان آشاآروین گیتی در ارتباط باشید.

 

 

1-جلوگیری از سرقت و ترساندن مجرمان

 

 

از قدیم گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است. همه ی ما باید بتوانیم به بهترین نحو از دارایی های مادی و معنویمان نگه داری کنیم. برای نگه داری بهتر و به حداقل رساندن سرقت و دستیابی مجرمان به دارایی هایمان سیستم‌های نظارت تصویری و دوربین‌های مداربسته  است.

در حقیقت می‌توان اینگونه عنوان کرد که نخستین و اصلی‌ترین دلیل استفاده از دوربین‌های مداربسته جلوگیری از سرقت و ترساندن مجرمان است؛ مجرمان فوق العاده محتاط هستند تا توسط دوربین های مداربسته گرفتار نشوند مجرمان در صورتی که در محلی دوربین مداربسته را مشاهده کنند، از قصد خود منصرف شده و محل دیگری را که امنیت کمتری دارد، برای این کار انتخاب خواهند کرد.

 

2-کاهش ضرر و زیان مالی در هنگام بروز حوادث

 

 

زمانی که دوربین مدار بسته در محلی نصب می شود که احتمال بروز حوادث غیر مترقبه وجود دارد، افراد در اتاق نظارت می توانند، کلیه بخش های دیگر را نیز به دقت مشاهده کنند و در صورتی که متوجه احتمال خطر برای نمونه آتش سوزی در مکان های دیگر کارخانه یا محل کار را دیدند، به سرعت مانع پیشرفت آتش شوند. در مواردی که حادثه رخ می دهد، جلوگیری از ادامه ی هر لحظه ی حادثه، در کاهش تلفات مالی و جانی مهم است.

 

3-مراقبت از محل کار از راه دور

 

 

یکی از دلایل ضرورت نصب دوربین مدار بسته برای هر کسب و کاری نظارت دقیق  رئیس هر مجموعه بر کارکنان  و افزایش رادندمان هر سیستمی می باشد.بسیاری از مسئولین شرکت ها به دلیل حجم زیاد کاری و یا  هر دلیلی  نمیتوانند در محل کارتان حضورداشته  باشید و نیاز باشد که کارکنان تان یا خود مکان را زیر نظر داشته باشید، تنها با وارد شدن به کامپیوتر خانه و یا گوشی همراهتان  می توانید تصاویر دوربین مداربسته را نگاه کنید و خیالتان راحت شود.

 

 

4-آرامش و امنیت بیشتر کارکنان

 

برای اینکه یک مجموعه ی کاری بتواند روز به روز پله های ترقی را سپری کند باید بتواند آرامش و امنیت را برای کارمندان خود برقرار سازد. نصب دوربین مدار بسته  از بروز بسیاری از خطرات احتمالی جلوگیری میکند. بعنوان مثال :دوربین های مداربسته می توانند کارکنان شما را در برابر خشونت و رفتار نادرست مشتریان حفظ کنند. این موضوع به خصوص درباره مشاغلی که نیاز به رفت و آمد مداوم مشتریان دارند، بسیار حائز اهمیت است. در دفاتری که کسانی که دارای نمایندگی از شرکت شما هستند، آنجا آمد و شد می کنند یا شرکا در تردد هستند، وجود دوربین می تواند سبب شود آنها مراقب صحبت های خود باشند و از ادعاهای دروغین و رفتار ناشایست با همکاران بخش مربوطه پرهیز کنند.

این نکته بسیار مهم است که کارکنان شما، با وجود سیستم های امنیتی احساس آرامش و امنیت می کنند و از اینکه مورد هجوم واقع شوند یا حرفشان را کسی باور نکند، آرامش خاطر دارند.

به طور کلی با نصب دوربین مدار بسته بسیاری از مشکلات محل کار خود را بر طرف کرده و امنیت بسیار زیادی را برقرار میکنید.

 

5-ایجاد انگیزه برای کارکنان

 

تجربه نشان داده است در شرکت هایی که سیستم‌های نظارت تصویری و دوربین‌های مداربسته  وجود دارد به دلیل ثبت فعالیت های کارکنان راندمان افزایش پیدا میکند.داشتن سیستم های مدار بسته در محل کار می تواند سبب ایجاد انگیزه برای کارکنان شود، آنها با اطلاع از اینکه کلیه فعالیت هایشان زیر نظر است، سعی می کنند تا بهتر رفتار کنند و در جهت ارتقای شغلی و رفتاری خویش کوشا باشند.

همچنین کارکنان با دیدن دوربین های مخفی نمی توانند هر اشتباهی را انجام دهند و میزان بروز رفتارهای نگران کننده در آنها کاهش پیدا می کند، زیرا می دانند تحت نظر هستند.

 

6-موثق بودن عکسها و فیلم های دوربین مدار بسته در مراجع قانونی

همانگونه که در مورد شماره 1 گفته شد با نصب دوربین مدار بسته از وقوع بسیاری از اتفاقات در محل کار خود  جلوگیری میکنید و به حداقل ممکن می رسانید. اما این نکته را باید بدانید امکان دارد بعضی اوقات اتفاقات غیر قابل پیش بینی  به وقوع بپیوندد.هنگامی که اتفاقی رخ می دهد، عکس ها و فیلم هایی که با دوربین های مدار بسته ی محل وقوع جرم، گرفته شده اند از نظر قانون بسیار مورد قبول هستند. هم پلیس و هم بازرسین می توانند از این فیلم ها برای بررسی جزئیات جرم و کشف سریع تر اصل ماجرا استفاده کنند.

همچنین قانون، با چاپ عکسهای مجرمان در رسانه ها، می توانند برای شناسایی و دستگیری مجرمان سریع تر اقدام کنند.

 

7-مراقبت از کودکان و سالمندان

 

یکی از مهمترین دلایل ضرور نصب دوربین مدار بسته ،برای حفاظت از کودکان و سالمندان می باشد.

دوربین مداربسته پرستار ، در چند سال گذشته به رسمیت شناخته شده و توجه زیادی را به خود معطوف کرده است. اخباری که در مورد پرستار کودک و سالمندان  در حین انجام عملی ناشایست منتشر شده، باعث شده است که بسیاری از والدین به خرید یک دوربین مداربسته برای پرستار های کودک و سالمندان خود اقدام کنند تا بر همه چیز نظارت داشته باشند.

همچنین وقتی در خانه تان، کودک یا افراد پیر زندگی می کنند و شما از آنها دور هستید، با کمک دوربین های مداربسته که در خانه نصب می کنید می توانید از راه دور، آنها را ببینید و خیالتان بابت سلامتی آنها راحت باشد. افزون بر این، می توانید امنیت خانه را نیز زیر نظر داشته باشید.

 

8-اطمینان بیشتر مشتری

 

وقتی مشتریان به بانک یا مغازه ای وارد می شوند که در آنجا دوربین های مدار بسته وجود دارد، احساس امنیت بیشتری می کنند و با اطمینان و اعتماد بالایی در آن محل اقدام به انجام کارهای خود یا خرید می کنند. آنها می دانند که همه چی تحت کنترل و نظارت است و این سبب بروز احساس بهتری در آنها می شود.

 

9-اثبات ادعا و کاهش مسئولیت

 

در تمامی اصناف و محیط‌ها، همواره افراد سودجویی هستند که با ادعاهای کذب و دورغین قصد سودجویی دارند. اگر محیطی به این سیستم‌های نظارتی مجهز نباشد، ممکن است نتواند شواهد کافی مبنی بر کذب بودن ادعاهای طرف خود ارائه دهد و محکوم به پرداخت هزینه‌های گزاف شود؛ چنانکه تاکنون بارها و بارها این اتفاق افتاده است. بهتر آنکه با پرداخت هزینه‌ای مناسب محیط خود را مجهز کنید و از پرداخت هزینه‌های بی‌دلیل معاف شوید.

 

10-  تصمیم گیری

برای حل اختلافات، فیلم‌های ضبط شده دوربین‌های امنیتی نقش فوق‌العاده مهمی ایفا می‌کنند. این موضوع هم برای مشکلات خانگی و هم برای اختلافات کاری اهمیت دارد. چه مساله اختلافات خانوادگی در میان باشد، و چه اختلاف نظر کارکنان یا تناقض بین  کارکنان و مشتریان باشد، مراجعه به فیلم CCTV همه را حل خواهد کرد.

 

11-رسیدن به آرامش خاطر

 

در دنیای پردغدغه امروز باید از هر راهی برای رسیدن به آرامش خاطر استفاده کرد. امروزه تمام انسان‌ها قصد دارند به بهترین وجه از دارایی‌های خود محافظت کنند و مهم‌تر از آن برای کارکنان، خانواده ، مشتریان و… خود محیطی مطمئن فراهم آورند. یکی از امکاناتی که دوربین های مداربسته برای شما فراهم می آورند، امکان دسترسی به تصاویر دوربین ها از راه دور می باشد.

 

کلام آخر

 

ما در این مقاله قصد داشتیم 11 دلیل مهم و ضروری نصب دوربین مدار بسته  را برای شما شرح دهیم. شرکت آشاآروین گیتی با سابقه ی موفق در زمینه ی نصب سیستم‌های نظارت تصویری و دوربین‌های مداربستهدر خدمت شما عزیزان است تا آرامش را به خانه و محل کارتان بیاورید و از ارتکاب جرم جلوگیری کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر  با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید.

1 نظر در “11 دلیل مهم و ضروری نصب دوربین مدار بسته

  1. عالی بود. ممنونم بابت مقاله خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *